REKLAMA

Czarna Wdowa

Opis gry:

Pasjans Czarna Wdowa, choć bardzo nawiązuje do popularnego pasjansa Pająka, posiada swoją unikatową zasadę, która czyni go ciekawym wyzwaniem. W grze tej gracze dążą do ułożenia kart w pełnych sekwencjach jednego koloru, począwszy od króla a skończywszy na asie. Kiedy udaje się to osiągnąć, ułożona sekwencja jest automatycznie przenoszona do specjalnego obszaru gry. Zapełnienie wszystkich ośmiu pól widocznych na górze planszy gwarantuje wygraną.

Karty na polu gry należy układać w porządku malejącym bez względu na kolor. Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub grupy kart. Karty w przenoszonej grupie muszą być ułożone malejąco, ale kolor kart nie ma znaczenia. To właśnie ta zasada odróżnia Czarną Wdowę od klasycznego Pająka. Do pustej kolumny można przenieść dowolną kartę lub sekwencję.

W trakcie rozgrywki ważne jest strategiczne planowanie, gdyż karty można układać malejąco w różnych kolorach, ale dla ostatecznego sukcesu kluczowe jest układanie ich w jednym kolorze i budowanie pełnych sekwencji. Dodatkowe karty można rozdać klikając na stosie (lewy góry róg). Aby rozdać karty dodatkowe, należy wypełnić wszystkie puste kolumny.