REKLAMA

Czterdziestu rozbójników

Opis gry:

Pasjans Czterdziestu Rozbójników to gra rozgrywana za pomocą dwóch tali kart. Celem tego pasjansa jest ułożenie wszystkich kart na ośmiu stosach w kolejności od Asa do Króla. Jest to jedna z trudniejszych odmian pasjansa przez to, że między kolumnami możemy przekładać wyłącznie po jednej karcie.

Karty w kolumnach musimy układać zgodnie z kolorem w porządku malejącym. Czyli przykładowo na czwórce pik możemy położyć trójkę pik, a na damie karo możemy położyć waleta karo. Na pustym polu możemy położyć dowolną kartę. Warto wtedy wybrać kartę, która otworzy dostęp do potrzebnych zakrytych kart i umożliwi odkrywanie kolejnych kolumn. Przy podejmowaniu takich decyzji powinniśmy zastanowić się, jakie będą długoterminowe konsekwencje naszego ruchu i jak to może wpłynąć na kolejne etapy gry.

Aby ułożyć pasjansa musimy skorzystać z zakrytych kart zebranych w stosie po lewej. Znajdziemy tam 64 karty, dzięki którym zbudujemy właściwe sekwencje. Karty te możemy przejrzeć tylko jeden raz podczas całej gry, co jest kolejnym utrudnieniem. Pasjans Czterdziestu Rozbójników jest prawdziwym wyzwaniem i testem cierpliwości!