REKLAMA

Freecell Solitaire

Opis gry:

Freecell Solitaire to gra karciana przy której można się wspaniale zrelaksować i jest znana ze swojego unikalnego układu, który obejmuje cztery puste komórki. Zadaniem gracza jest przeniesienie wszystkich 52 kart rozłożonych w ośmiu kolumnach na cztery pola oznaczone symbolami – pik, karo, kier, trefl. Karty we właściwym kolorze należy układać na nich w kolejności od Asa do Króla.

Podczas układania pasjansa przydadzą się wspomniane wcześniej cztery wolne komórki widoczne u góry po lewej. Każda z nich może przechować pojedynczą kartę. Dzięki temu można odblokować zakryte karty w kolumnach. Karty w kolumnach należy układać malejąco, naprzemiennie kolorami. Pomiędzy kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub sekwencje kart ułożonych malejąco oraz naprzemiennie kolorami, jeśli pozwoli na to liczba wolnych komórek oraz kolumn. Puste kolumny można wypełniać dowolnymi kartami lub sekwencjami kart.

W grze Freecell Solitaire możliwe jest cofanie dowolnej ilości ruchów, co daje możliwość wypróbowania wielu strategi i bardzo pomaga w ukończeniu pasjansa.

Zakręcona strzałka – cofanie ruchu