REKLAMA

Klondike Solitaire

Opis gry:

Klondike Solitaire to bez wątpienia najpopularniejsza odmiana pasjansa oferująca dwa tryby rozgrywki. Na samym początku musimy wybrać jeden z nich. W rybie jednej karty po kliknięciu na stosie rezerwowym otrzymamy jedną kartę z talii. Jest to tryb bardziej odpowiedni dla początkujących graczy lub tych, którzy preferują mniej skomplikowaną rozgrywkę. W trybie trzech kart otrzymamy trzy karty na raz z talii. Ten tryb jest bardziej wymagający, ponieważ dostęp do niektórych kart jest utrudniony. Oba tryby mają swoje zalety i różnią się poziomem trudności, dlatego musimy wybrać ten który najbardziej nam odpowiada.

Aby wygrać w Klondike Solitaire musimy ułożyć wszystkie karty na czterech polach bazowych w kolejności od asa do króla w kolorze. Karty w siedmiu dolnych kolumnach układamy naprzemiennie kolorami w porządku malejącym. Karty między kolumnami możemy przenosić pojedynczo lub w grupach, które tworzą prawidłowe sekwencje. Na pustym miejscu możemy położyć króla lub kombinację kart rozpoczynającą się od króla.

Gra karciana Klondike Solitaire oferuje nie tylko rozrywkę, ale także możliwość rozwoju umiejętności logicznego myślenia i planowania. Przed rozpoczęciem gry powinniśmy przyjrzeć się układowi kart i zastanowić się, jakie ruchy możemy wykonać, aby maksymalnie wykorzystać odkryte karty.