Komputerowa wersja pasjansa

Jedną z najpopularniejszych jednoosobowych gier jest niewątpliwie pasjans. Jest to gra, która wyewoluowała z popularnego niegdyś wróżenia z kart. Damy dworu we Francji w XVII w. wymyślały coraz to nowe reguły, aż w końcu powstał pasjans. Ta niezwykle lubiana przez wielu rozrywka szybko zyskała popularność na całym świecie doczekując się kilkudziesięciu różnych rodzajów. W okresie wojen napoleońskich zaczęto wydawać książki opisujące zasady gry najpowszechniejszych odmian.

Pasjanse swoją sławę zawdzięczają niewątpliwie tym, że niemal każdy bez względu na zamożność czy status społeczny mógł sobie pozwolić na talię kart, aby móc w pełni cieszyć się relaksem. Warto wspomnieć, że niektóre odmiany wymagają dwóch i więcej talii kart, jest to np. Pająk. Po pasjanse chętnie również sięgają ludzie starsi. Jest to rozrywka wymagająca logicznego i strategicznego myślenia, a więc stymulująca umysł. Nawet ludzie mocno zapracowani mogą pozwolić sobie na ten rodzaj relaksu ze względu na to, że jedna rozgrywka zazwyczaj nie trwa zbyt długo, a co więcej nie wymaga obecności większej ilości osób. Wiele lat temu istniała jedynie wersja karciana tej uniwersalnej gry. Obecnie doczekała się ona swojej wersji na komputer, tablet, a także telefon. Pasjanse można znaleźć w Internecie niemal na każdej stronie z grami komputerowymi online.

komputerowy pasjans Klondike

Pierwsza wersja na komputer powstała w latach 90, a dokładniej w 1990 roku. Mało kto wie, że jej celem była nauka obsługi myszki komputerowej, co wówczas nie było tak proste i oczywiste dla wszystkich jak teraz. Komputerowa wersja pasjansa szybko zyskała ogromną popularność i wiele osób spędzało godziny układając karty. Oczywiście wraz z rozwojem technologii i powstawaniem tabletów i smartfonów powstawało coraz to więcej wersji tej gry. W chwili obecnej mając jedynie dostęp do Internetu, można pobrać dowolną i darmową wersję pasjansa. Również w kolejnych wersjach Windowsa pojawia się pasjans z coraz to nowymi odmianami, szatami graficznymi i innymi efektami specjalnymi.