Pasja do pasjansa

Każdą wolną chwilę możemy bardzo miło spędzić przy grach takich jak pasjans. Ta gra, choć wydaje się bardzo prostą i niewymagającą myślenia działa jednak zupełnie odwrotnie. Dzięki pasjansowi rozwija się nasza umiejętność logicznego myślenia, kojarzenia faktów, czy zdolność myślenia analitycznego.

Co jednak najważniejsze, pasjans sprawia także, że łatwiej jest się nam skupić na wyznaczonym celu, rozwijając w nas zdolność koncentracji. Warto więc samemu zasiąść czasem przy grach takich, jak właśnie pasjans czy jemu podobne logiczne gry karciane, ale warto też czasem polecić je znajomym czy nawet namawiać swoje dzieci, by zamiast trwonić czas na internetowych czatach i przed ekranem telewizora, zajęły się też czasem rozrywką, która stymuluje ludzki mózg do działania.

kobieta układa pasjansa

PASJANS

Gry karciane są bez wątpienia wspaniałą formą rozrywki intelektualnej, bo nie tylko wymagają od nas myślenia, ale także, są wspaniałym treningiem koncentracji i spostrzegawczości oraz cierpliwości. Pasjanse występują w wielu odmianach, dzięki temu możemy mieć pewność, że nie znudzą się nam szybko i będą stawiać przed nami ciągle to nowe wyzwania.