REKLAMA

Pasjans Golf Pro

Opis gry:

Choć tradycyjny pasjans cieszy się niesłabnącą popularnością, to wiele jego wariantów przyciąga graczy różnorodnością reguł i strategii. Jednym z takich wariantów jest pasjans Golf Pro, który, jak sama nazwa wskazuje, czerpie inspirację z gry w golfa. Celem gry jest przeniesienie wszystkich kart z planszy na stos końcowy widoczny na dole ekranu. Warto jednak podkreślić, że nie zawsze jest to możliwe do osiągnięcia. Często kluczem do sukcesu jest strategia i przemyślane ruchy.

Karty usuwa się z planszy w bardzo prosty sposób. Wystarczy zaznaczać karty o jedną rangę niższą lub wyższą od karty znajdującej się na szczycie stosu końcowego. Kolor kart nie ma znaczenia. Przykładowo, jeśli na stosie znajduje się 7 kier, mona na niej położyć 6 lub 8 dowolnego koloru. Na króla można położyć asa i odwrotnie.

Podczas gry można w dowolnym momencie wykorzystać Dzikie Karty (Wild Cards). Na takiej karcie można położyć dowolną kartę z planszy, by kontynuować układanie pasjansa. W przypadku braku możliwości ruchu należy skorzystać z dodatkowych kart – Next Card. Pasjans Golf to ciekawa gra o niezwykle prostych zasadach.