Pasjans, mahjong, kulki – komputerowe gry logiczne

Gry logiczne to jedna z najpopularniejszych kategorii gier komputerowych i jedna z najwcześniej powstałych. Jest także jedną z najbardziej uniwersalnych, bo zainteresuje każdego bez względu na płeć oraz wiek. Oczywiście, że niektóre logiczne gry są zbyt trudne dla dziecka, ale sama ta kategoria ma swoich zwolenników w różnych grupach wiekowych. Dla małego dziecka można znaleźć trochę łatwiejszą grę logiczną, aby się nie zniechęciło graniem. Wszystkie te cechy w równym stopniu charakteryzują gry logiczne, co i zręcznościowe, które także istnieją od bardzo dawna, są popularne i uniwersalne. Na tym jednak podobieństwa się kończą, bo podczas gdy w grze zręcznościowej liczy się refleks i sprawność manualna, to w grze logicznej najważniejsze jest myślenie.

Wśród gier z tej kategorii znajdują się gry kulki, pasjans, mahjong, szachy, tetris, zuma. Młodsze dzieci mogą także zainteresować się puzzlami. Wszystkie te gry logiczne łączy to, że wymagają koncentracji, cierpliwości oraz umiejętności logicznego myślenia. To oznacza także, iż wybierając gry z tej kategorii cechy te można u siebie rozwinąć. Logiczne myślenie to ważny element całościowego rozwoju osobowości. Umiejętność ta ma przełożenie na lepsze stopnie w szkole, a później w lepsze radzenie sobie na studiach, w pracy i w życiu. Każdego dnia można spotkać na swej drodze wyzwania wymagające logicznego myślenia. Dzieci mają naturalny pęd do samorozwoju i często bawią się one grając w gry logiczne nie tylko dla tej właśnie zabawy, ale także dlatego, iż wiedzą, że to rozwija ich umysł. Z dorosłymi jest inaczej. Większość osób nie myśli o rozwijaniu takiej czy innych cech kończąc etap swojego rozwoju osobistego, a więc i rozwoju umysłu wraz z końcem edukacji. Jeżeli więc grają w gry logiczne, to jedynie dla rozrywki, co zresztą nie przeszkadza temu, że czerpią z nich i inne korzyści. Grając w szachy, czy układając pasjansa online dbają przy okazji o swój umysł. Teraz podejście do rozwoju osobistego trochę się zmienia, bo wiele się mówi, o tym, że powinien on trwać przez całe życie.

komputerowy pasjans online

Każdy kto już układał pasjanse, także te prawdziwymi kartami wie, że zajęcie to potrafi bardzo wciągnąć. Rozważanie, którą kartę, gdzie położyć wymaga skupienia, a odkrywanie kolejnych kart daje spore poczucie zadowolenia, z chęcią więc układa się pasjans powtórnie i jeszcze raz, i jeszcze jeden. Czas szybko leci przy takiej zabawie. Jeżeli nie uda się odkryć wszystkich kart, to tym bardziej jest to zachęta, by znów zacząć układać ten sam pasjans, aby się w swoich oczach zrehabilitować. Na swoim komputerze ma się z reguły niewiele pasjansów, bogaty ich wybór można jednak znaleźć w internecie. Ściągać ich nie trzeba, ponieważ gra się online i za darmo. Wybór jest na tyle spory, że niechby się jeden znudził, zaraz znajdzie się kolejny.

Przy pasjansie czas mija szybko i przyjemnie. Nie jest to jednak jedynie miła rozrywka, ponieważ pasjanse uczą cierpliwości, skupienia, logicznego myślenia, wzmacniają kreatywność. Za pomocą pasjansów można też sobie powróżyć. Przed rozpoczęciem takiej gry można sobie założyć, że jeśli się powiedzie, to i coś zakończy się sukcesem. Jeśli ktoś bawi się kartami w pracy, może chociażby powróżyć sobie, czy da radę wyrwać się z niej trochę wcześniej. Jest to wróżenie z przymrużeniem oka, ale sprawia, że układanie pasjansa jest jeszcze bardziej emocjonujące.