Pasjanse najlepsze na nudę

Każdy z nas miewa czasem takie chwile, w których dopada go najprawdziwsza w świecie nuda. Wyobraźmy sobie, że mamy dzień wolny od pracy, w telewizji nie puszczają obecnie niczego ciekawego, wszystkie interesujące nas strony internetowe zostały już przez nas przejrzane od deski do deski, wszyscy znajomi, z którymi moglibyśmy wyskoczyć na sok zajęci są czymś innym, a my zwyczajnie nie mamy co robić… To właśnie jest nuda. Jak sobie z nią poradzić?

Istnieje oczywiście wiele sposobów, jednak jednym z nich, bez cienia wątpliwości godnym polecenia, jest gra w pasjanse. Wielu z nas słowo to kojarzy się z pewnością z paniami w dziekanacie, tudzież na innym stanowisku urzędowym lub pokrewnym, które z braku ciekawszych opcji zajmują swój czas tą niezbyt wymagającą rozrywką. I tu pojawia się kilka błędów, ponieważ po pierwsze panie urzędniczki nie są jedynymi, które grają w pasjansa, a po drugie wcale nie polega on jedynie na bezmyślnym klikaniu myszką komputera. Pasjans jako gra karciana powstał już w siedemnastowiecznej Francji, jako rozrywka przede wszystkim dla arystokratów.

tasowanie i rozdawanie kart

Dziś w pasjanse gra się przede wszystkim na ekranach komputerów, a wszystko to dlatego, że strony internetowe z grami online oferują wiele ich rodzajów i odmian, dzięki czemu nie nudzą się one szybko i stawiają przed nami konsekwentnie nowe wyzwania. Wśród wielu różnych gatunków pasjansa znaleźć możemy między innymi tak intrygujące tytuły, jak choćby pasjans półksiężycowy,pająk, skorpion, sułtan, Czterdziestu Rozbójników, Magiczne Wieże czy też Piramida Egipska. Warto w tym momencie zaznaczyć także, że gry karciane, w tym także opisywana tutaj, wbrew powszechnej opinii wcale nie działają „odmóżdżająco”, lecz zupełnie przeciwnie. Stymulują one nasz umysł do działania, do szukania logicznych rozwiązań, posługując się umiejętnością myślenia przestrzennego i abstrakcyjnego. Warto więc także zachęcać dzieci i rodzinę, by częściej odwiedzali strony internetowe poświęcone grom karcianym online, ponieważ jest to bardzo wartościowa forma rozrywki.