W co grać?

W co zagrać, by mieć umysł w doskonałej kondycji? Można tradycyjnie zagrać w szachy. Jest to dobry sposób na trenowanie umysłu. Trzeba tylko mieć partnera do rozgrywek. Niestety, znalezienie takiej osoby, która regularnie mogłaby być partnerem w grze może być trudne. Nic nie szkodzi, bo w szachy można też zagrać wirtualnie. Partnerem jest komputer, a jeśli jest to gra przez internet, może nim być druga osoba. Chcąc ćwiczyć swój umysł korzystając z internetu, nie trzeba się zdawać jedynie na szachy, bo wybór gier jest bardzo duży. Otwiera się stronę z grami online, wchodzi w kategorię gry logiczne i wybiera dla siebie jedną spośród licznych tytułów. Nawet jak chodzi tylko o rozwój i trening umysłu, to gry internetowe są również sposobem na miłe spędzanie czasu. Zresztą, czy udałoby się poświęcać czas na jakąś grę, jeśli nie byłaby wciągająca i atrakcyjna?

Gier jest tak dużo, że można wybrać taką, która bardzo się spodoba, tak bardzo, że aż oderwanie się od niej będzie wymagać mnóstwo silnej woli. Najpopularniejsze gry logiczne to pasjanse, mahjong i kulki. Każda z nich ma liczne odmiany. Zasady w każdej grze mahjong czy kulki są podobne, coś jednak czasem jest inaczej, mogą być jakieś ułatwienia i poszczególne gry różnią się grafiką. A to, by grafika gry się podobała jest przecież bardzo ważne. Grając w gry mahjong trzeba klikać na dwa takie same klocki. Kulki polegają na strzelaniu i tworzeniu grup lub ustawianiu kulek w rzędzie albo po skosie, dzięki czemu znikają.

Pasjanse to natomiast bardzo ciekawa grupa gier karcianych polegająca głównie na odpowiednim ułożeniu lub zebraniu wszystkich kart biorących odział w grze. A wracając jeszcze do logicznych, to można wybrać puzzle, różne quizy i łamigłówki. Są gry pamięciowe, dzięki którym można sprawdzić i poprawić także pamięć. Wybór naprawdę jest spory, można by jeszcze wymieniać. Jeśli chce się trenować swój umysł, to wymówki nie ma. W tym przypadku chcieć to móc. Nawet nie trzeba na to poświęcać specjalnie czasu, bo można w przerwie robienia czegoś przy komputerze. Można także zagrać w ramach czasu przeznaczonego na rozrywkę, a ten czas każdego dnia powinien się znaleźć.

Idealnie nadają się do tego gry karciane które znajdziecie na naszej stronie. Wypróbujcie koniecznie nasze pasjanse !!!

kolory kart