REKLAMA

Agnes 2

Opis gry:

Pasjans Agnes 2 to gra karciana, która wyróżnia się na tle innych wersji pasjansa swoją unikalną strukturą i zasadami. Skomplikowana na pierwszy rzut oka gra Agnes 2 oferuje jednak nieporównywalną satysfakcję, kiedy tylko opanujemy jej zawiłości.

Celem gry jest umieszczenie wszystkich 52 kart na odpowiednich miejscach zwanymi fundamentami. Karty na fundamentach musimy układać rosnąco, według koloru, zaczynając od wiodącej rangi, która jest losowana na początku gry. Przykładowo, jeśli kartą wiodącą będzie czwórka karo to kolejnymi kartami w stosie muszą być 5, 6, 7, 8, 9, 10, J, Q, K, A, 2, 3 karo. Pozostałe stosy musimy również budować od czwórek.

Na polu gry znajduje się siedem stosów roboczych zawierających na początku gry od jednej do siedmiu kart. Karty w stosach roboczych układamy w porządku malejącym oraz naprzemiennie kolorami. W razie potrzeby asa możemy przykryć królem. Między stosami roboczymi możemy przenosić pojedyncze karty lub zestawy kart ułożone zgodnie z powyższymi zasadami. Puste miejsce możemy wypełnić kartą o jeden niższą od karty wiodącej. Powyżej stosów roboczych znajduje się siedem stosów rezerwowych do których możemy rozdać pozostałe karty ułożone w stosie po lewej. Ostatnie dwie karty są obracane i dostępne do gry.