REKLAMA

Pasjans księżycowy

Opis gry:

Pasjans księżycowy to niezwykle intrygująca gra karciana o unikalnym wyglądzie i ciekawych zasadach rozgrywana za pomocą dwóch talii kart. Celem gry jest ułożenie wszystkich kart na ośmiu stosach bazowych znajdujących się w centralnej części stoły. Cztery stosy rozpoczynające się od asów budujemy rosnąco, od asa do króla w kolorze. Cztery pozostałe budujemy w kolejności malejącej od króla do asa, również w kolorze.

Karty rozłożone na szesnastu stosach półksiężyca możemy również pojedynczo przekładać między tymi stosami, stosując się do prostej zasady. Przenoszoną kartę odkładamy na karcie tego samego koloru o jedną rangę wyższej lub niższej. Musimy też pamiętać, że pustych stosów nie możemy ponownie wykorzystać.

W przypadku braku ruchu, możemy przetasować pozostałe w grze karty. Funkcja ta jest dostępna pięć razy podczas jednej rozgrywki. Daje to dodatkową szansę na znalezienie nowych kombinacji i odkrycie przydatnych kart potrzebnych do ukończenia pasjansa księżycowego. Po napotkaniu trudności podczas gry, możemy również skorzystać z podpowiedzi. Podpowiedzi są dostępne bez ograniczeń, co oznacza, że możemy z nich korzystać dowolną ilość razy. Jednak każda podpowiedź kosztuje nas 20 sekund.