REKLAMA

Pasjans Zegar

Opis gry:

Pasjans Zegar to unikalna odmiana pasjansa, która oferuje ciekawe wyzwanie dla miłośników gier karcianych. W tej grze, karty są układane w formie tarczy zegara, tworząc kształt, który nadaje tej grze jej charakterystyczną nazwę. Dwanaście stosów odpowiada kolejnym godzinom, a trzynasty stos symbolizuje wskazówki zegara.

Gra rozpoczyna się od przeniesienia na właściwe miejsce odkrytej karty znajdującej się w centrum zegara. Ta karta jest odkładana w określonym miejscu na tarczy, w zależności od jej wartości. Karty od asa do damy odpowiadają kolejnym godzinom na zegarze. Asy są umieszczane na miejscu symbolizującym godzinę pierwszą, walety są umieszczane na miejscu oznaczającym godzinę jedenastą, a damay na miejscu symbolizującym godzinę dwunastą. Króle są wyjątkiem, nie mają określonego miejsca na tarczy, zamiast tego są odkładane na środku zegara

Kiedy karta zostanie umieszczona w odpowiednim miejscu, następuje odsłonięcie kolejnej karty z tego samego stosu. Proces ten jest powtarzany aż do momentu, gdy wszystkie karty zostaną prawidłowo umieszczone na zegarze lub do momentu, gdy wszystkie cztery króle zostaną odsłonięte i ułożone na swoim miejscu. Pasjans Zegar to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.